Vianočné pastorále
Viacročnú tradíciu má v ZŠ Okrúhle Vianočné pastorálena ktoré sa už niekoľko týždňov pred Vianocami pripravuje každý triedny učiteľ, vychovávateľka školského klubu i dramatický krúžok so svojimi žiakmi, aby sa na tejto akcii predstavili s kultúrnym programom. Ani tento rok nebol výnimkou. Pred samotným vystúpením detí si rodičia mohli pozrieť krásnu prezentáciu, dokumentujúcu činnosť školy, ich ratolestí v tomto kalendárnom roku a pri tom si v pohode mohli vypiť vianočný punč, deti džús. Žiaci z Krúžku pečenia a varenia a z Krúžku šikovných rúk im pripravili nádherne zdobené medovníčky a roztomilé domčeky z keksíkov, ktoré očarili deti i dospelých. V programe sa žiaci našej školy, malí aj tí väčší, predstavili v niekoľkých tancoch rôznych žánrov, v pásmach vianočnej poézie a piesní. Pripomenuli nám aj rôzne zvyky, tradície, nielen u nás, ale aj iných národov. Okrem slovenčiny sa z piesní ozývala angličtina, ba dokonca aj slová z jazykov niektorých ďalších štátov EÚ.
Celé toto príjemné stretnutie školy s rodičmi i bývalými žiakmi či inými rodinnými príslušníkmi prebiehalo v krásne a vkusne vyzdobenom areáli školy, z ktorého dýchala atmosféra Vianoc a zimných radovánok.