Futbalový turnaj - "Laborecká Cup"

O tom, že futbal má veľmi veľa fanúšikov na celom svete je všeobecne známe. Ale čím asi očaril tento šport dievčatá,ktoré sa preháňajú za loptou po zelenom trávniku? Je to láska k pohybu alebo snaha dokázať to, čo muži?Či je pravda taká alebo iná, jedno je isté, futbal si získal  i srdcia dievčat ZŠ Okrúhle, ktoré sa mu s nadšením venujú pod vedením svojho trénera – učiteľa telesnej výchovy v miestnej škole.Žiačky ZŠ Okrúhle sa zúčastnili viacerých futbalových turnajov. Už štyri roky sa zapájajú do okresného futbalového turnaja Jednota Cup, kde sa tri roky po sebe umiestnili na 2. mieste a v minulom školskom roku získali krásne 1. miesto. Odtiaľ postúpili na krajské kolo do Prešova, kde po ťažkom boji získali prvenstvo. A tak sa dievčatá ZŠ, z neveľkej dedinky Okrúhle, svojimi futbalovými schopnosťami prebojovali až na Majstrovstvá Slovenskej republiky v dievčenskom futbale do Skalice, kde sa umiestnili na 6. mieste. Dňa 13. 10. 2009 reprezentovali žiačky ZŠ okrúhle na turnaji Mini Champions  League, kde v nepriaznivom daždivom počasí súperili s ostatnými družstvami. Po dramatickom súboji v sťažených podmienkach spôsobenými mimoriadne nepríjemným daždivým a chladným dňom skončili na 4. mieste , ako jediné družstvo z okresov Svidník a Stropkov boli pozvané na futbalový turnaj dievčat Laborecká Cup v Humennom, kde boli jedným z najmladších tímov. Umiestnili sa na skvelom 3. mieste a ich brankárka Simona Cerulová získala individuálne ocenenie Najlepšia brankárka 3. ročníka Laborecká Cup. Žiačky, ktoré sa tohto turnaja zúčastnili, neľutovali svoju účasť na podujatí, v ktorom museli zdolávať prekážky. Vyjadrili sa, že to bola pre tím veľmi dobrá skúsenosť, ktorá dievčatá posilnila, aj tak trochu pripravila  na najbližšie turnaje.
    Naše futbalistky sú nielen skvelé športovkyne, ale aj výborné žiačky. Svojou snahou dokazujú, že keď sa chce, nie je problém nájsť si čas na šport i učenie.