Žiačky našej školy na návšteve u ministra školstva

„Najväčšou radosťou je úsmev na tvárach našich detí.“

V dňoch od 30.05.2009 do 01.06.2009 určite úsmev na tvárach nechýbal našim dvom žiačkam
Pavle Petričkovej a Marianne Štefaníkovej,
keď na pozvanie ministra školstva Jána Mikolaja pricestovali do Bratislavy,
aby s ním prežili sviatok Deň detí. Program už začal v sobotu 30.05.2009, keď sa v budove Iuventy mohli prítomní žiaci z rôznych základných škôl navzájom zoznámiť. Následne si pozreli divadelné predstavenie a to monodrámu „Práve teraz“.

V nedeľu 31.05.2009 sa žiaci rozhodne nenudili. V dopoludňajších hodinách boli prítomné na celoslovenskej stredoškolskej súťaži SEP, počas ktorej mohli aj oni vyhrať zaujímavé ceny. Ani tentokrát žiačky našej školy nesklamali.
Na otázku: „Čím je významný 9. máj?“ vedeli odpovedať. Vďaka svojej nebojácnosti, pohotovosti a múdrosti vyhrali krásnu cenu. Po skončení súťaže sa posilnili vynikajúcim obedom a začali sa dôkladne pripravovať na stretnutie s ministrom.  Keďže po každej namáhavej práci je potrebný oddych, nasadli žiačky do vláčika „Prešporáčika“ a pozreli si krásy hlavného mesta.

Deň „D“ nadišiel 01.06.2009. Žiaci v slávnostnom oblečení vstúpili do budovy Ministerstva školstva, aby sa stretli s ministrom. Ten ich osobne privítal. Odovzdaním dekrétov ich menoval do rôznych funkcií a rokovanie sa mohlo začať.
Naša žiačka Pavla Petričková vo funkcii štátnej tajomníčky predložila návrh o zlepšenie finančnej pomoci pre menšie školy, ktoré taktiež dosahujú vynikajúce výsledky v rôznych súťažiach.
Marianna Štefaníková ako riaditeľka kancelária ministra sa snažila o lepšiu komunikáciu ministra s riaditeľmi škôl.
Po skončení stretnutia sa minister všetkým poďakoval za krásne stretnutie a s každým sa rozlúčil.

Naše žiačky obohatené mnohými zážitkami a s ešte väčším úsmevom na tvári sa vrátili domov,

aby mohli všetko porozprávať ostatným žiakom ZŠ v Okrúhlom.